Özel Rica

      Sozlesmelihaber.com'un Ziyaretçilerinden Özel İsteğidir:

 

Alexa, bir internet rating kuruluşudur.www.alexa.com adresi üzerinden yayın yapmaktadır. Firma, televizyon rating ölçüm araçlarına benzer bir şekilde çalışmaktadır. Nasıl ki, televizyonların izlenilirliği sadece belirli deneklerin televizyonlarına kurulu programlar aracılığı ile ölçülüyorsa, Alexa da aynı mantıkla çalışmaktadır. Geliştirilen bir programı bilgisayarlarına kuran denekler aracılığı ile en çok ziyaret edilen siteler tahmini olarak belirlenmektedir. Programın, Türkiye'de 7000 bin civarında bilgisayara kurulu olduğu tahmin edilmektedir.

 

 

Ne yazık ki, programı bilgisayarlarına kuran kişilerin internetle ilgili olduğu sayfalar genel olarak siyasi veya magazinel konulardaki haber içerikli sayfalardır. Sözleşmeli personeli ilgilendiren haberleri genel itibari ile bu kitle pek takip etmemektedir.

 

 

Bu sonuç, programın genel olarak gazeteci kimlikli veya haber siteleri ile ilgili kişiler tarafından kullanıldığını göstermektedir. Bu nedenle, günlük ziyaretçisi az olan siteler bile alexa’da bizim sitemizin önüne geçebilmektedir

 

 

Sevgili Sozlesmelihaber.com ziyaretçisi,

 

Eğlence ve haberin tüm interneti sarıp sarmaladığı bu sanal alemde, bizler Sözleşmeli askeri personel, subay, astsubay ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar için kamuoyu oluşturabilmek ve farkındalık yaratmak için yola çıktık. Bütün editör arkadaşlarımın özverili gayretleri ile şu an günlük ortalama 3.000 tekil ziyaretçimiz bulunmaktadır.

Sitemizi daha iyi yerlere getirebilmek ve yaptığımız haberlerin ses getirmesini sağlamak ve ziyaretçi sayısını arttırabilmek için Alexa'da hak ettiği yeri alması gerekmektedir. Bu da ancak, Sozlesmelihaber.com'u her gün izleyen ziyaretçilerimizin alexa adlı programı kişisel bilgisayarına yüklemesi ile mümkün olabilecektir.

 

 

Bu programın dört yararı bulunmaktadır:

 

 
Birinci, internetin en çok ziyaret edilen sitesi sizin ziyaret ettiğiniz sitelere göre oluşmaktadır. 
İkincisi, takip ettiğiniz sitenin dünyadaki yerini ve ilişkili diğer siteleri görmenizi sağlamaktadır. 
Üçüncüsü, pop-up programı vasıtasıyla istemediğiniz reklam sitelerinin açılmasını önlemesidir. 
Dördüncüsü ise google'a girmenize gerek bulunmadan google'da arama yapabilmenizi sağlamasıdır.

 

 

 

Programı buraya tıklayarak ücretsiz olarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.>>>

 

Bu sayfadan Alexa'yı nasıl yükleyeceksiniz:

 

Sayfanın sağ tarafında, Aşağı doğru ok tuşunun altında, İnstall Alexa Toolbar>>>'a tıklayınız.

Buraya tıkladığınızda, Aç (Open) veya Kaydet (Save) seçenekleri çıkacaktır. Aç (Open) tuşuna basınız. Program yüklemesi bittikten sonra, çıkan sayfada Evet (Yes) tuşuna basıp, Next, I Agree, Next, Install ile yüklemeyi tamamlayacaksınız. Finish dediğinizde yeni İnternet explorer sayfası açılacaktır.

Açık olan tüm sayfaları ve yeni açılan bu sayfayı kapatın. Yeniden bir sayfa açtığınızda Alexa programı "Adres satırının" altında gözükecektir. Aşağıdaki tuşa başıp, Sozlesmelihaber.com’u başlangıç sayfası yapmanız halinde sitemizin alexa dünya sıralamasını da görebileceksiniz.

Bu konuda hassasiyet gösteren herkese şimdiden teşekkürler.

 

Programı kurduktan sonra buraya tıklayarak Sozlesmelihaber.com'u başlangıç sayfanız yapabilirsiniz.>>>

 

Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019