ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Yıldız'dan İstanbul'daki Saldırıya Tepki Yıldız'dan İstanbul'daki Saldırıya Tepki Bu haber 01 Temmuz 2016, Cuma 15:27:18 tarihinde eklendi
  Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği Başkanı Gazi Jandarma Yüzbaşı Hamit Yıldız İstanbul Atatürk Havalimanına yapılan terör saldırısını kınayarak, ‘’Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Sen ben anlayışını bir kenara bırakarak Millet olarak yumruk gibi olmalıyız’’ dedi.

  Saldırı zamanlamasının oldukça manidar olduğunu dile getiren Yıldız, “Öncelikle Atatürk Havalimanında canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenler ile Şehit olan güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Terör saldırısının zamanlamasının oldukça manidar olduğunu düşünüyorum. Uzun süredir askıya alınan Rusya ve İsrail ile dış politikada düzelme trendinin başladığı şu günlerde oluşan patlama, dış güç odaklarının taşeronluğunu ve haçlı zihniyetinin uşaklığını yapan terör örgütleri kullanılarak ülkemize diz çöktürülmek istendiğini adeta gözler önüne sermektedir” ifadelerine yer verdi.
   
  BU SÜREÇLER TESADÜF DEĞİL
   
  Amerika’nın kendi vatandaşlarını saldırı öncesi sabah uyarması ve sonrasında akşam patlamaların olmasının oldukça düşündürücü olduğunu belirten Hamit Yıldız, “13 Mart 2016 tarihinde meydana gelen Ankara Güvenpark saldırısından 2 gün önce de ABD Büyükelçiliği Kızılay’da bir bombalı saldırı olacağına ilişkin tüm vatandaşlarını uyarmıştı. Bu istihbaratı nereden öğrendikleri sorusuna verilen yanıtta ise sosyal medyadaki tehdit haberleri demişlerdi. O zaman da zamanlama manidardı. O zamanki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bir açıklama yapmış ve Amerika’yı karşısına alarak, "Bu küresel güce bu evrakları en kısa sürede göndereceğim. PYD, PKK’nın uzantısıdır. PKK ve PYD’nin ideolojisi ve yönetim kadrosu aynıdır. Bunların terör örgütü olmadığını söyleyen varsa ya art niyetlidir, ya da bölgeden haberi yoktur" demesinden hemen sonra bu saldırı meydana gelmişti. Bu açıklamadan sonra birileri düğmeye bastı ve Güvenpark saldırısı oldu. Şahsen ben bu süreçlerin tesadüf olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
   
  BİZİ YÖNETENLERE SAHİP ÇIKIP KENETLENDİĞİMİZDE OYUN BOZULACAKTIR
   
  Bugün Türkiye’nin üzerinde çok büyük oyunlar oynandığının altını çizen Yıldız, “Şu parti bu parti farklılıklarının bir kenara bırakılarak, Anadolu coğrafyasında yaşayan Türk’ü Kürd’ü, Laz’ı Çerkez’i, Suriye’lisi, herkesin birbirine sarıldığı ve ülkemizi yöneten idarecilerimize tam anlamıyla biat ettiği ve sahip çıkıp kenetlendiği anda bu oyun bozulacaktır” ifadelerine yer verdi.
  Milletin Devletine ve Hükümetine sahip çıktığı, arkasında olduğu zaman şer odaklarının amaçlarına ulaşamayacaklarını belirten Yıldız, “Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Sen ben anlayışını bir kenara bırakarak Millet olarak yumruk gibi olmalıyız. Çevremizde gördüğümüz olağan dışı her türlü durumda derhal güvenlik güçlerimize ihbarda bulunalım. Örneğin yaz günü bir kişi montla geziyorsa şüpheli bir durum var demektir. Bu tür durumları duyarlı davranarak derhal ilgili birimlere bildirmeliyiz” dedi.
   
  TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜ İLE MÜCADELEDE GERİ ADIM ATILMAMALIDIR
   
  Taşeron terör örgütlerinin arkasında iplerini tutan odakların kim olduğu sorusunun cevabının, Rusya ile Türkiye’nin yakınlaşmasından kim ya da kimler rahatsız olabilir de gizli olduğunu belirten Yıldız, “Düğmeye basan hain ellerin özellikle dış hatlar terminalinde saldırı yaparak aynı zamanda bacasız sanayimiz olan turizmi baltama hedefi olduğunu düşünüyorum. Allah zalime fırsat vermesin. Bizleri yöneten Devlet büyüklerimize terörle mücadelede güç ve kuvvet versin. Biz millet olarak bu kutlu yolda onların arkasındayız, terörün her türlüsü ile mücadelede asla geri adım atılmamalıdır” ifadelerini kullandı.
   
  SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONELİN SORUNLARI İLE İLGİLİ DOSYA GÖNDERİLDİ
   
  Dernek Başkanı Hamit Yıldız, “Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği olarak Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Genelkurmay Başkanımıza Sözleşmeli Askeri Personeli sorunları ve çözüm önerilerini içeren dosyamızı posta ile gönderdik. İnşallah sözleşmeli askeri personelin iş güvencelerinin sağlanması açısından yakın zamanda bir mevzuat değişikliği yapılmasına yönelik ümitliyiz. Bu hususta emek veren ve katkıda bulunan herkesten şimdiden Allah binlerce kez razı olsun” diye konuştu.
   
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
1 0
4,892 kez okundu
1
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019