ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Sözleşmeli Erler Hak Ettikleri Kıymet ve Değerin Verilmesini İstiyor Sözleşmeli Erler Hak Ettikleri Kıymet ve Değerin Verilmesini İstiyor Bu haber 24 Mayıs 2016, Salı 08:30:18 tarihinde eklendi


  SÖZLEŞMELİ ERLER TANITIM KİMLİĞİ VE YAKA İŞARETİ İSTİYORLAR
   
  Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği Başkanı Gazi Yüzbaşı Hamit YILDIZ görevde bulunan sözleşmeli erlerin sorunları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Yıldız yaptığı açıklamada, sözleşmeli erlerin isminin değişmesi gerektiğini belirterek öneri olarak “Uzman Er” denilebileceğini söyledi. Başkan Yıldız açıklamasına devamla; “Sözleşmeli erler bir meslek seçimi ile görevleri başındalar. En zor arazi şartlarında en çetin görevleri başarı ile yerine getiren bu kardeşlerimizi şu an askerlik mükellefiyetini yerine getiren erlerden ayıran ne bir işaret, ne de kimlikleri var. Emir komuta hiyerarşisi bakımından yasal bir düzenleme yapılmak sureti ile sözleşmeli erlerin askerlik mükellefiyetini yerine getiren erlerin üstü konumunda olması gerekmektedir.” dedi. Sözleşmeli erlerin en az 3 yıl bu işi bir meslek olarak icra etmek üzere yola çıktıklarını dile getiren Yıldız, sözleşmeli erlere de ayrı bir TSK Personeli Tanıtım Kimliği verilmesi gerektiğini dile getirdi.
   
  YAN ÖDEMELERDE YAPILAN ARTIŞLARDAN SÖZLEŞMELİ ERLER DE YARARLANMALIDIR
   
  Türk Silahlı Kuvvetleri personeli maaşlarında TSK Yan Ödeme Kararnamesinde herhangi bir değişiklik yapılarak iyileştirmeye gidildiğinde, sözleşmeli erlere de yapılması gerektiğini dile getiren Başkan Hamit YILDIZ; “Sözleşmeli er kardeşlerimizin yapılacak her türlü zamda gözden uzak tutulmaları gerekmektedir.”dedi.
   
  BEYLİK TABANCASI VE TAŞIMA RUHSATI ALAMIYORLAR
   
  Ülkenin dört bir yanında canla başla görev yapan sözleşmeli erlerin, beylik silahı alabilmelerine yönelik de bir yasal düzenlemenin gerekliliğine işaret eden Başkan Yıldız; “Güvenlikten tasarruf olmaz. Güvenlik soruşturmaları yapılarak göreve başlayan sözleşmeli erlerin beylik silahı ve silah taşıma ruhsatı alabilmelerinin önü açılmalıdır.”dedi.
   
  EVLİ OLANLAR EVİNE GİDEMİYOR
   
  Aile bütünlüğünün korunmasının en doğal anayasal bir hak olduğunu belirten Başkan Hamit YILDIZ; “Evli olan sözleşmeli erlerden evini taşıyan, ancak evine gidemeyen ve mağduriyet yaşayan onlarca kardeşimiz var. Onların aile bütünlüğünün korunması, ailelerine sahip çıkabilmeleri için mesai dışında yanlarına gidebilmelerine yönelik mevzuat düzenlemesi yapılması büyük önem arz ediyor. En azında belirli bir sene görev yapmış ve rüşdünü ispat etmiş erlerden evli olanların normal mesai çerçevesinde çalışabilmesine yönelik düzenleme yapılmalıdır.”dedi.
   
  KIYMET BEKLİYORLAR
   
  Sözleşmeli erlerin her şeyden önce itibar ve kıymet beklediklerini belirten Yıldız; “Bir kimlik ya da işaret belki basit bir talep gibi görünebilir ancak mesleklerini vatan ve bayrak aşkı ile yapan sözleşmeli erler, TSK Personel Tanıtım Kartı ve Yaka İşaretine kavuştuklarında ciddi anlamda onure olacaklardır.” diye sözlerine ekledi.
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
14 0
6,374 kez okundu
14
0

YORUMLAR

2 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim fatih ŞİMŞEK Editöre şikayet et 29 Mayıs 2016 Pazar 13:38 Ben Vatani Görevimi en Güzel Şekilde Yapan diğer Asker Kardeşlerimden Birisiyim Vatanımı Bayrağımı Sevdiğim için tekrardan Başvuru yapıp Vatanıma en Güzel şekilde hizmet vermek isteyen bir vatandaşım siz Değerli ve Kıtymetli Komutanlarımdan eğer Askeri personele Yapılan bir güzellik ve İyileştirme varsa herkese olmasını talep ediyorum sonuçta rütbeler üst olsada personeliz ve en alt tabakada en çok görevi yapar erler olarak Hak ettiğimizi düşünüyorum aynı zamanda olmayacaksa kimseye olmasın ama Devletim böyle bir güzellik düşünmüşse neden bizi unutuyor Gereğinin Yapılmasını Arz Ederim...
  Saygılarımla...
  2 Yanıtla
 • resim Abdullah SARİ Editöre şikayet et 20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:50 Komutanim ben Söz.er Abdullah sari komutanim dedikleriniz gerecktende cok isabetli konular benm silah arkadaslarim bircoğu zati batancasi ve evine gidemedigi icin meslegini birakti tsk bizi askerden hc fartkli kilmiyor bizde TSK ORDUSUNUN ferdiyiz bizlerin sicil kaydina bakarsaniz UZMAN ER diye geciyoruz ama nedense sivilde hc bir guvnlimiz yok biz aylarca yillarca arazide terordenilen lanetle mucadele ediyoruz ama nedense bizi bir hic ugruna koyuyorlar Turk silahli kuvvetleri devleti korcaksa ilk once kendisini korumalidir bizler Memleketimize veya Gorev yaptimiz bolgede hastaneye vs gttmizde bizler kendimizi nasil guvene alicaz KOMUTANIM ACIKCASI BIZLE AİLE KURMAK ISTIYORUZ GUVENLIK ICIN ZATI TABANCA ISTIYORUZ arzederim. 0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019