ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • SADER Kuruldu SADER Kuruldu Bu haber 28 Nisan 2016, Perşembe 08:35:52 tarihinde eklendi
  Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği başkanı Sn. Hamit YILDIZ'ın dernek ile ilgili iletmiş olduğu yazısı aşağıda sunulmuştur.

  SÖZLEŞMELİ ASKERİ PERSONEL AİLELERİ VE EMEKLİLERİ DERNEĞİ
   
  "SADER"
   
  Kuruldu
   
  Sözleşmeli Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Erlerin mesleki hayatta ve meslekten ayrıldıktan sonraki yaşantılarında, hak ettikleri özlük haklarına kavuşmalarını sağlayabilmek adına, kamuoyunda farkındalık yaratabilmek için kurulan Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği (SADER) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Jandarma Yüzbaşı Hamit YILDIZ yaptığı açıklamada; "Gazi sözleşmeli subay olarak sözleşmeli askeri personelin meslek hayatlarında yaşadıkları sorunları yakından bilen birisiyim. Onların iş güvencesi içinde geleceğe ümitle bakabilmeleri adına bu dernek kuruldu. Sözleşmeli askeri personel aileleri ile görevlerinden çeşitli nedenlerle ayrılan sözleşmeli askeri personelin üyelikleri ile birlikte artık sorunlarımızı kurumsal anlamda dile getirebilme fırsatı bulabileceğiz." dedi.
   
  Şu an halen subay ve astsubaylardan bir kısmının "Sözleşmeli" statüde olduğunu dahi bilmeyen birçok Milletvekili olduğunu dile getiren YILDIZ, "Bugün taşeron işçilere kadro verilmesi çalışmalarının son aşamaya geldiği şu günlerde, terörle mücadelede canla başla mücadele veren, ancak mesleki açıdan yarın sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceğinden emin olamayan Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar'a da kadro verilmeli, onlar da muvazzaflık statüsüne alınmalılar." dedi.
   
  Gazi Yüzbaşı Hamit YILDIZ açıklamasına devamla; "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza ülkemiz için bu zamana kadar yapmış ve yapmakta oldukları hayırlı hizmetler ve çalışmalar dolayısı ile sonsuz teşekkür ederiz. Şehit aileleri ve Gaziler için yapılan yasal düzenlemelerle birçok sorunu çözümledikleri gibi, bu sorunun çözümlenebilmesi ve görevde olan Sözleşmeli Subay ve Astsubayların artık geleceğe güvenle bakabilmeleri adına muvazzaflık statüsüne alınmaları için ellerinden geleni yapacaklarına da inancımız tamdır." dedi.
   
  Bugün sözleşmesi hiçbir gerekçe gösterilmeksizin fesh edilen birçok sözleşmeli subay ve astsubay olduğunu dile getiren Yıldız; "Yıllarca en zor arazi şartlarında, kelle koltukta Vatan ve Bayrak için görev yapan kahramanlara vefamızın bir gereği olarak, onlara iş güvencesinin verilmesi artık zaruret teşkil etmektedir. "Acaba bu sene sözleşmem yenilenecek mi?" endişesi ile çalışıldığında moral ve motivasyon da alt seviyelere inmektedir. Sözleşmeli Subay ve Astsubayların iş güvencelerinin olduğu, geleceğe ümitle bakabildikleri bir ortamda, daha verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı hasıl olacaktır."dedi.
   
  Sözleşmesi yenilenmeyen subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli erlerin yaşadıkları mağduriyete de vurgu yapan Başkan Hamit YILDIZ; "10 yılı geçkin süre hizmeti olan ve çeşitli gerekçelerle ya da gerekçesiz sözleşmesi yenilenmeyen sözleşmeli subaylar iş aramakta, çoğu bulamamaktadır. Yıllarca Devletimiz için verilen emeğin ve hizmetin karşılığı bu olmamalıdır." dedi. Uzun süreler Silahlı Kuvvetlerde hizmet verdikten sonra, mesleklerinden ayrılan askeri personelin adeta sudan çıkmış balığa döndüğünü belirten Yıldız; "Sözleşmesi çeşitli nedenlerle yenilenmeyen Sözleşmeli Subay, Astsubay ve Sözleşmeli Uzman Erbaşlara kamuda iş hakkı verilmelidir." dedi. Sozlesmelihaber.com sitesinde yayımlanan haberlerin takip edilmesi halinde yaşanan bir çok güncel sorunun detaylarına ulaşabileceğini dile getiren Yıldız, “Bekleyen her sorunu çözümlemede iradesini ortaya koyan mevcut siyasi iktidarın bu sorunu da çözümlemek adına elinden geleni yapacağına gönülden inanıyor, saygılar sunuyoruz.”dedi.
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
12 2
11,379 kez okundu
12
2

YORUMLAR

5 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

 • resim Ömer GÖGEBAKAN Editöre şikayet et 29 Ekim 2016 Cumartesi 23:14 Sader derneğine teşekkür ederim bizler için mücadele veriyorlar.

  Yalnız bu mücadelenin yetersiz kaldığına inanıyorum sözleşmeli erleri gerçekten profesyonel asker yapmak istiyorsa TSK amatörce özlük hakkı yerine profesyonel özlük hakkı tanıması, sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Bende sözleşmeli er olarak bu durumda diğer arkadaşlardan hiç mutlu ve huzurlu değiliz. Saygılarımla.
  17 Yanıtla
 • resim Ferhat yılmaz Editöre şikayet et 06 Ocak 2017 Cuma 07:10 Merhaba jandarma sozl.astsubay intibak öğrencisiyim.Acaba sözleşmeli astsubaylarda uzman erbaslar gibi belli bir süre sonra açıktan atamadan yararlanabiliyor mu(Zabıta vs.) olabiliyor mu?Olabiliyorsa kaç yıl çalışması gerekli? 0 Yanıtla
 • resim Mehmet koruk Editöre şikayet et 21 Haziran 2017 Çarşamba 00:16 Tüm sader çalışanlarına çalışmalırdan dolayı teşekkür ediyorum
  Sözleşmeli er ler konusunda bazı düzeltmeler yapılması konusunda hiç bir çalışma Yok ve çalıştığımız durumdan hiç memnun değiliz aile hayatımız riskte boşanma derecesine geldik lütfen bize yardımcı olun özlük haklarında çok sorunlar var bize kimlik ve vardıya yapılması ve en önemlisi dışarıya çıkarken giriş ve çıkışlarda yaşadığımız sorunları son bulmasını istiyoruz
  0 Yanıtla
 • resim Akif kutlu Editöre şikayet et 12 Eylül 2017 Salı 10:25 Sözleşmeli erler olarak biz profesyonel askerliğe geçiş için mükemmel bir adımız ... fakat sizinde bildiğiniz gibi hiç bir hakkımız bulunmamakta . Silah kullanmaya taşımaya yetkimiz yok , vardiya sistemimiz yok 7/24 karargahta kalıyoruz ... işin garibi de devlet memuru olarak gozukmemizdir . Devlet memurlari sabah 8 akşam 5 olarak çalışmaktadırlar ve 5 ten sonrası da mesai olarak ödeniyor . Kuvvetlerde çalışan normal bir memur da bile kimlik kartları forslu. Bizimki ise mükellef askerler gibi kağıt parçasından oluşuyor . Her hafta çarşıya çıkarken birde çarşı kağıdının verilmesi hala künye taşımamiz enteresan . Silah taşıma yetkisi bir yana da vardiya sistemi gelirse eğer türk silahlı kuvvetlerı icin yeni bir başlangıç ve geleceği kurtarma açısından mükemmel bir yoldur . Sebebi ise şudur ... 3 senelik sözleşmemiz bulunmakta ve cogu kisinin kafasındaki düşünce 3 sene bitsin tazminatı alıp sivilde iş kurmaktır . Çünkü vardiya sistemi yok . Adamlar kurtulma peşindeler . Ama vardiya sistemi gelirse bu iş 3 değil 7 değil 10 sene yapılır . Ve bu şekilde de oturmuş bir kadro olur. Evlenmek isteyenler evlenemiyor sırf bu sebepten . Evlı insanlar da zor anlar yaşıyorlar . Bir tarafta çocuk bir tarafta eşi ve bir tarafta da kendisi mağdur ve perişan olmaktadır ... haklarımızda iyileştirme yapilip vardiya sisteminin gelmesini en içten duygularımızla istiyor ve belirtiyoruz . Bizi mükellef askerlerden ayıracak bir farkın sadece maddi yönden olmaması gerekir ... ARZ EDERİM. 0 Yanıtla
 • resim Nuri parlak Editöre şikayet et 30 Mayıs 2018 Çarşamba 14:44 BiZler sözleşmeli erler olarak artık bi iyileştirilme yapılsın artık ben evliyim eşimden boşanma noktasına geldim ve tüm evli olan tüm sözleşmeli erler de bundan dolayı sıkıntıda sesimizi duyun artık 0 Yanıtla

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019