ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Hakkın ve Hukuki sürecin Takipçisi Olmak ve Sonuç Almak Hakkın ve Hukuki sürecin Takipçisi Olmak ve Sonuç Almak Bu haber 14 Ocak 2016, Perşembe 14:54:17 tarihinde eklendi
  Yıllardır edindiğim mesleki tecrübelerime dayanarak belirtmek isterim ki, şu an bile bu satırları okuyan belki de yüzlerce mağdur kardeşimiz, mağduriyetinin iki satır yazı ile giderilebileceğinden bihaber yaşamına devam ediyorlar. Bu konuda neden iddialı olduğumu bir örnekle açıklamak istiyorum.

  Yaklaşık 3 ay öncesinde bir şehit ailesinin mağduriyetine şahit oldum. Bir dilekçe ile çözümlenebilecek olan problem, maalesef sorun yumağına dönüşmüş ve işin içinden çıkılmaz bir hale gelmişti. Konuyu incelemek adına her zaman olduğu gibi detaylı olarak ellerinde olan bütün evrakları dosya halinde istedim. Benden önce çalınmadık kapı bırakmayan ve yaklaşık 20 yıldır aylık bağlanmayan şehit anne ve babasının yaşadığı mağduriyeti gördüğümde hayretler içinde kaldım. Birçok kapı çalmışlardı ancak kendilerine kesin ve net bir bilgi veren olmadığı gibi akıl verenlerin yanlış yönlendirmeleri nedeni ile olay işin içinden çıkılmaz bir hale gelmişti. Hâlbuki her şey bir talep dilekçesi ile çözümlenebilecek kadar basitken yıllar boyu süren bir mağduriyet yaşanmıştı.  Serinkanlılıkla bu zamana kadar çözülemeyen düğümü çözebilecek olmanın heyecanı ile ofisimde konu üzerinde çalışmaya başladım. Her belge ve kayıt o kadar önemliydi ki, elimde olan sorumluluğun ve taşıdığım vebalin de farkındaydım. Hatta bu noktada kendisi de aynı zamanda bir avukat olan Winston Churchill’in sözleri kulaklarımda yankılanıyordu; “Doktoruma ne anlatırsam anlatayım, doktor bana bir reçete yazar ve gider. Ağrıyı, sızıyı, acıyı ben tek başıma çekerim. Oysa avukatıma ne anlatırsam anlatayım ben onun yanından rahatlamış bir şekilde çıkarken, tüm anlattığım dert, tasa ve kasvet, artık onun derdi haline gelir.”

  Sonunda dilekçeyi hazırlayarak ekleri ile birlikte SGK’ya gönderdim. Aradan 3 ay gibi kısa bir süre sonra şehidimizin kıymetli anne ve babasına aylık bağlandığını, 2012’den bu yana aylık farklarının kendilerine ödendiğini, şehidin kardeşinin de işe girdiğini büyük bir mutlulukla öğrendim. Yargı yoluna gitmeye gerek kalmaksızın şehit ailesinin yıllardır yaşadığı problemi çözmenin verdiği mutluluğu kelimelerle izah edebilmek mümkün değildi. Buradan hareketle aslında değinmek istediğim esas mevzu, şu an sadece bir dokunuş ya da iki satır yazı, ya da sadece bir cümle ile yönlendirildiğinde haklarına kavuşacak belki de yüzlerce harp/vazife malulü, şehit ailesi ya da terör mağduru var.

  Bu anlamda beklemek ya da ertelemek, bir kenarda durmak yerine, mücadeleci ve hak arayıcı ruhunuzu harekete geçirerek bir meslektaşıma danışmaktan çekinmemelisiniz. Unutmayın, verilen her hak yasal düzenlemeler çerçevesinde tanınmakta, annenizin ak sütü gibi helal olan hakkın takipçisi olmak da en başta sizlere ve hukuki sürecin takibi konusunda elimizden geleni yapmak ta bizlere düşmektedir.

  Esenlikler dilerim.

   

  Av. Yücel DEĞİRMENCİ

  av.yucel.degirmenci@gmail.com

 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
1 0
4,940 kez okundu
1
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019