ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliğinde değişiklik Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliğinde değişiklik Bu haber 23 Temmuz 2015, Perşembe 09:55:40 tarihinde eklendi
  Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

  23 Temmuz 2015 PERŞEMBE
   
  Resmi Gazete
   
  Sayı : 29423
   
  YÖNETMELİK
   
  Milli Savunma Bakanlığından:
   
  SÖZLEŞMELİ SUBAY VE ASTSUBAY YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
   
  YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
   
  MADDE 1 - 27/4/2002 tarihli ve 24738 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Subay ve Astsubay Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (4) numaralı alt bendinin sonuna aşağıdaki cümle eklenmiştir.
   
  "Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacaklarda ise Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde özel kuvvetler kursu görecekler için aranan sağlık şartlarına sahip olmak."
   
  MADDE 2 - Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin sonuna aşağıdaki alt bent eklenmiştir.
   
  "4) Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak olanlar sınıflarına bakılmaksızın Özel Kuvvetler Komutanlığında eğitime tabi tutulurlar. Bunlardan daha sonradan Özel Kuvvetler Komutanlığı dışına atananlar için ise bu bendin diğer alt bentlerinde yazılı eğitime ayrıca tabi tutulurlar."
   
  MADDE 3 - Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinin (4) numaralı alt bendinin sonuna aşağıdaki cümle eklenmiştir.
   
  "Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacaklarda ise Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde özel kuvvetler kursu görecekler için aranan sağlık şartlarına sahip olmak."
   
  MADDE 4 - Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinin sonuna aşağıdaki cümleler eklenmiştir.
   
  "Doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak olanlar sınıflarına bakılmaksızın Özel Kuvvetler Komutanlığında eğitime tabi tutulurlar. Bunlardan daha sonradan Özel Kuvvetler Komutanlığı dışına atananlar astsubay temel eğitimine veya sınıf okulu olmayanlar mesleki oryantasyon ve staj eğitimlerine ayrıca tabi tutulurlar."
   
  MADDE 5 - Aynı Yönetmeliğin 15 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) ve (ı) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
   
  "a)Türk Silahlı Kuvvetleri Sınıf Okulları/Eğitim Merkezi Komutanlıkları Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince, sınıf okullarındaki eğitim ve öğretimde veya doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak olanlar için Özel Kuvvetler Komutanlığında verilen eğitimde başarısız olmak."
   
  "ı) İstihdam edildikleri sınıflarda görev yapamayacaklarına dair yetkili sağlık kurullarınca karar verilenlerden, idarece başka bir sınıfta istihdamına gerek duyulmamak veya doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine alınanlar için özel kuvvetler olarak yetişmiş personelde aranan sağlık şartlarını kaybettiğine dair yetkili sağlık kurullarınca karar verilenlerden, idarece sınıfının başka bir görevinde yahut başka bir sınıfta istihdamına gerek duyulmamak."
   
  MADDE 6 - Aynı Yönetmeliğin EK-A Sözleşmeli Subay/Subay Adayı Ön Sözleşme/Sözleşme Belgesinin (F) bendinde ve aynı ekin sonundaki onay bölümünde yer alan "MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI/İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ADINA" ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.
   
  MADDE 7 - Aynı Yönetmeliğin EK-B Sözleşmeli Astsubay/Astsubay Adayı Ön Sözleşme/Sözleşme Belgesinin (F) bendinde ve aynı ekin onay bölümünde yer alan "MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI/İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ADINA" ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.
   
  MADDE 8 - Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki ek madde eklenmiştir.
   
  "EK MADDE 1 - Kuvvet Komutanlıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığında görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine sözleşmeli subay ve astsubay alımı yapılabilir. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetlerine alınacak sözleşmeli subay ve astsubay adaylarında aranan bu Yönetmelikteki nitelikler dışındaki diğer nitelikler yönergeler ile belirlenir. "
   
  MADDE 9 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
   
  MADDE 10 - Bu Yönetmelik hükümlerini Milli Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı yürütür.
   
   
 • Etiketler:
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 1
10,080 kez okundu
0
1

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019