ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Dernek Başkanlığına Adayım Dernek Başkanlığına Adayım Bu haber 27 Mart 2015, Cuma 11:44:47 tarihinde eklendi
  ...Bugün bana ne ya da aman sende denilecek bir gün değildir. Bugün herkesin elini taşın altına koyduğu, güzel günleri getirecek alın teri dökme günüdür...

  Kıymetli Sözleşmeli Subay ve Astsubay aileleri, Sözleşmeli Uzman Erbaş aileleri, Sözleşmeli Er aileleri ile fedakar, cefakar, canla başla kendini Vatan ve Bayrak sevdası ile çalışmaya adamış kader arkadaşlarım,

   

  Öncelikle kendimden bahsetmek istiyorum;

   

  30.06.1983 tarihinde Antakyada doğdum.Orta okul ve lise tahsilimi Mersinde tamamladım.Üniversite eğitimimi Abat İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Meslek Yüksek Okulunda Elektrik bölümünü birincilikle 2004 tarihinde bitirim ve aynı yıl Hava kuvvetlerinin açmış olduğu Sözleşmeli hava astsubaylık sınavını kazandım.Hava Kuvvetleri Komutanlığına 28.02.2005 tarihinde sözleşmeli hava astsubay olarak başladım.Sınıf okulunda Uçak bakım branşında 1.olarak Ankara 11.Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığına atandım.2010 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat fakültesinden mezun oldum.2014 Yılında Türk hava kurumu Üniversitesi İşletme Anabilim dalında yüksek lisansımı 1.likle bitirdim.2014 yılında Atılım üniversitesi Elektrik-Elok. müh ingilizce bölümün % yüz burslu olarak kazandım ve halen eğitimime devam ediopyurum.Bunun dışında Anadolu üniversitesi Adalet MYO 1. Sınıf öğrenciyim..Burada 9 yıl görev yaptım.Görev yaptığım sırada hava kuvvetlerinin yaptığı bir çok sınavda birinci oldum ama buna rağmen muvazzaf olamadım.45 sözleşmeli astsubaylarla birlikte sözleşme sürem 30.06.20104 tarihinde sona erdi Bir çok alanda sertifikalarım mevcut olup bilimsel araştırmalarıma devam ediyorum.

   

  Hepimizin bildiği gibi Sözleşmeli subay, astsubay, uzman erbaş ve erlerin hem çalışırken hem de meslekten ayrıldıktan sonra bir çok özlük haklarında sıkıntılar yaşanmaktadır. 
   

  İşte tam da bu noktada bugün size aldığım kararın müjdesini vermek için yazıyorum.

   

  Bugün, camiamızın bütün sorunları çözümlenene kadar devam edecek bir mücadele ateşinin yandığı gündür...

   

  Bugün, bu zamana kadar yapılan yanlış uygulamalar ile haksızlıkların bitişine bir başlangıç günüdür.

   

  Önce yüce Allah'ın yardımı, sonra da sizlerden alacağım güçle, sözleşmeli subay, astsubay, uzman erbaşlar ve sözleşmeli er kardeşlerimin bütün sorunları çözümlenene kadar sonuna kadar mücadele edeceğimiz bir ulvi göreve aday olduğumu belirtmek istiyorum.

   

  Evet, Gazi J. Yzb. Hamit YILDIZ'ın ilk adımlarını attığı Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği (SADER) (Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay, Sözleşmeli Uzm. Çvş, Sözleşmeli Er Aileleri)'nin kurulması için bugün start veriyoruz. Burada hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde, tamamen haklı olan davamızda, hukuka uygun bir şekilde, yalnızca geleceğe güvenle bakabileceğimiz, iş güvencesinin olduğu bir çalışma ortamına kavuşulabilmesi için mücadele edeceğiz. 

   

  Bugün ben Sözleşmeli Astsubay'lıktan ayrılan bir kardeşiniz olarak, bütün sözleşmeli subay, astsubay, uzman erbaşlar ile erleri kucaklayacak bir vizyonla iş başına geleceğime sizleri temin ediyorum. Hiç bir ayrım gözetmeksizin, birimizin sorunu, hepimizin sorunu anlayışı ile çalışacağız. Bir sözleşmeli kardeşimizin tırnağı incinse yetişecek, hukuki, maddi ve manevi desteğimiz üzerinde olacak bir anlayışla mücadele edeceğiz.

   

  Böylesi ayrıcalıklı ve özel bir camiayı temsil edebilmek herşeyden önce benim için bir onur ve gurur vesilesidir. Bu kapsamda bana bu onurlu görevi tevdi edecek olan herkese şimdiden sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

   

  Bugün durma günü değildir...

   

  Bugün bana ne ya da aman sende denilecek bir gün değildir...

   

  Bugün herkesin elini taşın altına koyduğu, güzel günleri getirecek alın teri dökme günüdür.

   

  Bütün camiamızdan ricam, başta Ankara'da ikamet eden ve meslekten ayrılmış, yönetimde aktif görev alabilecek olan kardeşlerimize ulaşmaları ve benimle irtibata geçmelerini sağlamalarıdır. Dernekte kurucu üye olarak yönetimde aktif olarak görev alabilecek herkesin bana ulaşmasını bekliyorum.

   

  Dernek tüzüğünün hazırlanmasında sözleşmeli camiasının görevden ayrılarak halihazırda avukatlık mesleği ifa etmekte olanların da tüzüğümüzün hazırlanmasına katkılarını beklemekteyim.

   

  El ele verdikten sonra başarılamayacak bir amaç yok.

   

  Yeter ki inanalım...

   

  Yeter ki hedefe odaklanarak, masum ve haklı talebimizin takipçisi olalım. Biz buna inandıktan sonra başarının kaçınılmaz olduğunu ve seçim öncesi haklarımızın çoğuna kavuşacağımızı şimdiden görür gibiyim.

   

  Ben de bu azim ve kararlılık var. Sizlerin yüzlerinizi asla kara çıkarmayacağıma ve güveninize layık olacağıma sizleri temin ederim.

   

  Yalnızca derneğimiz ile iştigal etmek istiyorum.

   

  Hayatımı, mesaimi, bütün benliğimle sizlerin hizmetinde ve emrinde görev almaya adamak istiyorum.

   

  Bu nedenlerle bir dernek çatısı altında hem çalışanların hem de ayrılanların haklarını korumak için, özellikle yasal olarak kanun çıkarılması ve bu sorunların temelden çözümlenebilmesi için derneğimizin kurulmasını istiyorum.

   

  Hepinizin dernek kuruluşunda desteklerini bekliyor, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum.

   

  Saygılarımla.

  --------------------

  Mustafa ACAR

  Kurulması Planlanan SADER Başkan Adayı

   

  Cep Telefonu                        : 0555 403 27 33

  E-posta                                  : acar_35_006@hotmail.com

  <BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/yeni/limon4.mp3" loop=infinite>

   

UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
1 0
8,224 kez okundu
1
0

YORUMLAR

1 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019