ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Eski Bir Sözleşmeli Subayın Feryadı Eski Bir Sözleşmeli Subayın Feryadı Bu haber 16 Şubat 2015, Pazartesi 11:39:10 tarihinde eklendi
  İsminin açıklanmasını istemeyen eski bir sözleşmeli subay kardeşimizin sitemize iletmiş olduğu yazısı oldukça manidar. Sözleşmeli subay ve astsubayların sorunlarının çözümlenebilmesi için Devlet büyüklerimiz ne zaman harekete geçecekler doğrusu merak ediyoruz. Aşağıdaki yazıyı yüreği sızlamadan okuyabilecek olan var mıdır acaba?

  Üniforma sevdasıyla yanıp tutuşurken, kadrolu mesleklerimizden istifa ederek hayallerimize koşarken “işsiz kalmış torpille subay olmaya çalışıyor” diyenlere HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Daha yolun başındayken, önceki görevlerimizden daha yeni istifa etmiş birer sözleşmeli subay adayıyken mesleğin geleceği ile ilgili endişelerimizi dile getirdiğimizde “Yüz kızartıcı bir suç işlemediğiniz sürece hiçbirinizin sözleşmesi bitirilmez” diyen yüzbaşıya HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Sicil sıraları açıklandığında birinci sicil amirini arayıp “bir sözleşmeliye nasıl bu kadar yüksek sicil verirsin, benim pilotlarım onun altında kalmış.” diyen filo komutanına HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Sicil amirlerine cebren ve hile ile sicil düşürtmeye çalışan “o bir sözleşmeli, yüksek sicil verme ne olacağı belli olmaz, sonra dava açıp kazanıyorlar.” diyen generale HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Generallik hayaliyle yukarıdan gelen baskılara boyun eğen, bir yandan gizlice personelin sicili düşürülürken diğer taraftan sözlü ve yazılı takdirlerle personelinin ağzına bir parmak bal çalan; ayırma işlemleri sırasında “sen iyi bir personeldin dava aç dua ederim kazanman için” derken diğer taraftan olumsuz nitelik belgesi düzenleyen iki yüzlü sicil amirlerine HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Temin politikalarında hata yaparak bazı sınıf ve ihtisaslarda yığılmalara ve kadro fazlalıklarına neden olan, burunları sıkışınca da paçalarını kurtarmak için sudan sebeplerle personelin sözleşmesinin bitirilmesine sebep olan yetkililere HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  İnsan hayatını hiçe sayan, “kanun dedi yaptık” mantığıyla hareket eden, "biz bir aileyiz” söylemiyle saflarına kattığı, rütbe ve mevki vererek göğe çıkardığı personelini bir çırpıda evlatlıktan reddeden hesapsız yöneticilere HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Sanki tüm derdimiz paraymış gibi, aşkla ve şevkle hizmet ettiğimiz kurumdan ayırırken “bir sürü tazminat (bence sus payı) alıyorsunuz daha ne olsun” inancında olanlara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  Sanki bir kabahati var gibi, sanki vatan hainliği yapmış gibi “ne halt etti de ayırdılar” zihniyetine sahip olanlara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
   
   
  SAYGILARIMLA, 
   
   
  BİR ESKİ SÖZLEŞMELİ SUBAY
   

  <BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/yeni/limon4.mp3" loop=infinite>

   

UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
9 0
14,917 kez okundu
9
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019