ANKET
 • Bir sözleşmeli olarak sizi en çok aşağıda sayılan çalışmalardan hangisi memnun edecektir?
DİĞER ANKETLERİ GÖSTER ▼
E-BÜLTEN ABONELİĞİ
 • Yalçın'a Anlamlı Cevap Yalçın'a Anlamlı Cevap Bu haber 27 Kasım 2014, Perşembe 10:05:56 tarihinde eklendi
  Sözcü Gazetesi yazarı Sn. Soner YALÇIN "AK Ordu" başlıklı yazısında; "Şu anda üniversite mezunu olan biri, rahatlıkla basit sınavlardan geçip, 6 aylık bir temel eğitim ve ardından bir yıl sınıf okulu okuyarak Sözleşmeli Subay olabiliyor. Üstelik, tüm özlük hakları emsalleriyle aynı olarak! Şimdi… TSK’da, Osmanlı’nın son döneminde olduğu gibi “mektepli-alaylı” çatışması başladı!" ifadelerinde bulunmuştu. Adının açıklanmasını istemeyen bir sözleşmeli subay kardeşimizin Sn. Yalçın'a hitaben yazdığı yazısı aşağıda sunulmuştur.

  "AK Ordu" konulu yazınızı okudum. Şahsım, yazınızın sonunda bahsettiğiniz Sözleşmeli bir Subayım. Yazınız içimi o kadar kötü etti ki anlatamam. Sözleşmeli Subaylar ile ilgili yanılmaktasınız.
   
   
  Ben üniversiteyi bitirdim, aynı yıl sonunda kısa dönem olarak askerliğimi de yaptım. Askerliğim esnasında Jandarma teşkilatının sınavlarına girdim ve 3000 kişi arasından ilk 120 ye girerek  (hani basit bir sınav olarak nitelendirdiğiniz.) Jandarma teşkilatı mensubu oldum. Bu mesleği seçerken kendi görüşümün yanında ailemin de desteğini aldım.
   
   
  Bizler sizin yazınızda dediğiniz gibi 6 ayda teğmen olmuyoruz.... Evet rütbeyi takıyoruz. Harp okulu meslektaş ve kader  arkadaşlarımız ile beraber Jandarma Okullarında, 6 ayın üzerine  1 yıl, ardından yine beraber sizin dediğiniz gibi 3 ay değil 4 ay foça komando ve ardından 6 ay staj yaparak Harbiyeli arkadaşlarımız ile beraber kıta ya atılıyoruz. Yani 2,5 yıl sayın Yalçın 6 ay değil.( bu arada tüm özlük haklarımız aynı değil  sayın YALÇIN yanlış bilgilendirilmişsiniz. bizler Yüzbaşılıkta % 5 kontenjanlı bir sınava giriyoruz kazananlar rütbe olarak devam ediyor. diğerleri yerinde sayıyor.)
   
   
  Ben bu teşkilatın karargah hariç komando, karakol ve şimdi de ilçe jandarma olmak üzere  hem halk içinde hem de terörün içinde görev yaptım. Yakın arkadaşlarımı şehit verdim. Şimdi gelip te benim sözleşmemin  orduyu bitirdiğini ima ederseniz, benim sözleşmemin orduyu bozduğunu söylerseniz ben de size şunu derim. İçinde bulunmadığınız bir teşkilat hakkında yorum yapmayınız.
   
   
  Evet kötü sözleşmeli subaylar olabilir olacaktır da, ancak çok kötü Harbiyeli arkadaşlarımız da mevcut. Şimdi bunları bile bile sözleşmeli subaylar hakkında  böyle bilmeden yazarsanız hakkınızda asla iyi düşünmem. Yazınızdan sonra tek bir şey düşünüyorum sizden daha fazla Mustafa Kemal in askeriyim. İşte bu yüzden yazınız için benden özür dileyiniz. Yoksa sizi ASLA affetmeyeceğim yaşadığım müddetçe.
UYARI
Sitemizde yayınlanan ve kaynağı sitemize ait olan haberler, kaynak belirtmek ve bağlantı eklemek koşuluyla başka sitelerde yayınlanabilir. Kaynak belirtmeyen ve bağlantı eklemeyen yayıncılar hakkında hukuki haklarımızı kullanacağımızı saygıyla duyururuz.
0 0
5,267 kez okundu
0
0

YORUMLAR

0 Yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sözleşmelihaber sorumlu tutulamaz.

YORUM YAZ

Ad soyad Mail Adresi Yorumunuz
Kardeş Siteler
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
 • resim
BİZİ TAKİP EDİN
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
 • sosyal
sozlesmelihaber yayın grubu. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. sozlesmelihaber.com Copyright 2013 / 2019